Огляд моделей

Як обрати модель надувного катамарана?

Останнім часом, надувні вітрильні катамарани набувають стрімкого розвивитку. Вони стають дедалі популярнішими, адже простоту їх експлуатації важко переоцінити, а їх мобільність відкриває практично необмежені горизонти для застосування. Кожного року з’являються нові моделі і серед їх розмаїття початківцю легко загубитися. Як зрозуміти, для чого призначена та чи інша модель? На що саме треба звертати увагу під час вибору? Як обрати саме ту модель, яка буде відповідати вашим очікуванням? Відповіді на ці та інші питання є метою цієї статті, вони допоможуть початківцю зробити правильний вибір і не помилитися.

Перш ніж розглядати моделі детально, варто звернутися до витоків. Майже усі, з існуючих виробників надувних вітрильних катамаранів, починали своє виробництво з однієї-двох універсальних моделей. Універсальність це гарна риса, проте, як відомо, все універсальне поступається спеціальному. З часом, універсальні моделі почали поступатися більш спеціалізованим, які з’явилися на вимогу часу.

Основні категорії

Наразі, усі моделі надувних вітрильних катамаранів можна розділити на три основних категорії: “Човен вихідного дня”, “Спорт” і “Подорожі”. Кожна з цих категорій має свою специфіку, яка відображена в індивідуальних конструктивних рішеннях, щоб найкращим чином відповідати умовам експлуатації.

“Човен вихідного дня”

Назва говорить сама за себе. Мова йде про універсальні пляжні катамарани, які не обтяжливо взяти з собою на один день. Процес складання-розкладання таких катамаранів простий та швидкий. Вони мають вітрила помірної площі. Керування таким катамараном доступне людям з початковим рівнем підготовки і новачкам. Саме з цих моделей найлегше почати навчання. Велика вантажопідйомність дозволить покататися цілою компанією. Невелика вага і малі габарити в розібраному вигляді забезпечать зручність при транспортуванні. До цієї категорії можна віднести моделі Ducky13, Ducky15 і Ducky16.

“Спорт”

Спорт це завжди швидкість, драйв і екстрим. Жорстка конструкція, яка дозволяє нести вітрила великої площі – головна відмінность катамаранів цієї групи. Саме це забезпечує високі ходові характеристики і неперевершений драйв. Спортивний характер цих катамаранів вимагає гарної підготовки екіпажу, проте дарує незабутні враження. Це справжній подарунок для фанатів швидкості та екстриму. До цієї групи, в першу чергу, відносяться чистокровні представники – моделі Ducky14s і Ducky18s, а також гоночні версії – моделі Ducky17r і Ducky19r. Варто зауважити, що більш складна конструкція впливає на час складання і якщо модель Ducky14s можна використовувати як “Човен вихідного дня”, то гоночні версії – моделі Ducky17r і Ducky19r використовувати у такому режимі не раціонально, враховуючи їх час складання.

“Подорожі”

Моделі цієї категорії дозволяють здійснювати багатоденні автономні подорожі. Їх головні характеристики це надійність, вантажопідйомність та морехідність. Вони можуть пробачити помилки в управлінні і не вимагають спортивної кваліфікації. Їх можна використовувати для нетривалого сімейного відпочинку, але лише в багатоденних подорожах можна до кінця розкрити потенціал цих моделей та оцінити їх гідно. Розширений вибір додаткових опцій створює додатковий комфорт під час подорожі. Головні представники цієї категорії – моделі Ducky17 і Ducky19. Гоночні версії – Ducky17r і Ducky19r мають певну універсальність і завдяки збільшеній площі вітрил любителі спорту теж матимуть змогу реалізувати свою жагу до швидкості та екстриму.

Висновки

Звісно, людині притаманне бажання отримати все в одному флаконі, проте в реальному житті так не буває. Не може “Човен вихідного дня” показувати найвищі спортивні досягнення, а великий катамаран для подорожей складатися за 15 хвилин. То ж варто розібратися з пріоритетами у своїх бажаннях та обрати модель, враховуючи категорію, до якої вона віднесена. Також, звертайте увагу на вантажопідйомність і пасажиромісткість. Звичайно, бувають і виключення. Наприклад: ви плануєте подорожі і короткі прогулянки впродовж одного дня, але у вас є можливість залишати катамаран в складеному вигляді у яхт-клубі. Тож ви можете сміливо обирати човен, в тому числі і з категорії “Подорожі”. А якщо у вас немає такої можливості, тоді доведеться шукати пріоритет між подорожами та короткими прогулянками і виходячи з цього обирати модель, яка вам більше пасує. Гадаю, сенс зрозумілий. Гарного вибору!